30.08.2020: Opatření od 1.9.2020 - PLATÍ NADÁLE od 1.9.2021

Na   základě  „Manuálu“ vydaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem zdravotnictví České republiky ohledně onemocnění COVID-19 a vzhledem ke stanoveným hygienickým podmínkám, kdy nesmí být ohrožen zdravotně nezávadný provoz školní jídelny, je od 1.9.2020 do odvolání zrušen výdej obědů do jídlonosičů v první den neplánované nepřítomnosti dítěte v mateřské škole. Odhlašování ze stravování je možné v daný den do 06.30 hod na telefonech:  ŠJ Mírová 824 642, ŠJ Jaselská  773 417 633, ŠJ Veselá 773 975 252.

Vážení rodiče,

kolektiv pracovnic školní jídelny naší mateřské školy připravuje pro děti zdravou, chutnou, pestrou a vyváženou stravu. Hlavní podíl na výchově vašich dětí ke zdraví a zdravé výživě však zůstává na vás jako rodičích. Je proto na místě, abyste pravidelně sledovali jídelní lístek v mateřské škole, motivovali děti ke konzumaci možná méně oblíbených, ale důležitých pokrmů a v neposlední řadě také výběrem domácí stravy doplňovali jídelníček mateřské školy. V mateřské škole vaříme dle výživových norem pro děti předškolního věku a nabídka jednotlivých skupin potravin je sledována pomocí tzv. Spotřebního koše (to znamená sledování správného poměru tuků, cukrů, masa, ryb, zeleniny, ovoce, mléka a mléčných výrobků, luštěnin a brambor).

Vedoucí školní jídelny a kuchařky jsou pravidelně proškolované v oblasti hygieny potravin a bezpečnosti práce s potravinami a dále pravidelně vzdělávány v oblasti nutrice a zdravé výživy.

Představujeme se:

Vedoucí ŠJ

ŠJ Mírová

ŠJ Jaselská

ŠJ Veselá

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl